Wpis

HORROR – GROTESKA

Już dawno chciałam poznać twórczość Grahama Mastertona i akurat się złożyło, że w moje ręce wpadła książka – „Dom stu szeptów”.  Opis mnie bardzo zaciekawił, bo uwielbiam klimat starych domów, tym bardziej nawiedzonych. Na dodatek atmosfera między bohaterami była napięta i gęsta.

|Rodzeństwo wraz ze swoją rodziną spotyka się, aby omówić sprawy spadkowe, po zamordowanym ojcu. Pierwsze strony książki wciskają czytelnika w fotel. Na dodatek, gdyby tego było mało, znika syn jednego z bohaterów. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza, która nie przynosi żadnych rezultatów.

Powieść przeczytałam w jeden dzień i tak jak początek i środek mocno mnie zainteresował a akcja, która toczyła się w Allhallows Hall mnie przestraszyła, tak przy końcówce prawie parsknęłam śmiechem.

Kiedy pisarz chce za dużo

Nie mam pojęcia jaki zamysł miał autor co do książki i mam nadzieję, że gdzieś w tej historii się pogubił i nie do końca miał pomysł jak zakończyć swoje dzieło. Powieść zaczyna się mocno, im dalej w las, tym ciemniej i groźniej…
Podejrzane szepty, skrzypiąca podłoga, demoniczna moc, a do tego przerażający dwór, który „pożera” domowników.
Walka o odnalezienia ukochanych osób, chęć rozwiązanie zagadki, walka z nieczystymi siłami, ludzka posoka na ścianach budynku i tutaj nagle…trach!

Stracony potencjał – moim zdaniem

Bardzo żałuję, ponieważ liczyłam na nieszczęśliwy, a nawet krwawy finał. Jakąś ofiarę, jednak autor próbował większość bohaterów oszczędzić, a w przypadku tej historii wydawało się to wręcz niemożliwe. Uwielbiam tą powieść do strony 312…potem już nieco mniej 😉

Oczywiście nie skreślam autora i chce dać mu szansę. Spodobał mi się bardzo wątek tajnych pomieszczeń tzw. „księża dziupla”. Do tej pory nawet nie wiedziałam o istnieniu takich miejsc, dlatego do razu zainteresowałam się podłożem historycznym i znalazłam wiele ciekawych stron poświęconych tej tematyce, w internecie.

Mam w planach, aby poznać twórczość autora. Jeśli znacie książki Grahama Mastertona, to zapraszam do podzielenia się wrażeniami oraz Waszych propozycji, po którą książkę autora warto sięgnąć.

Miłego dnia!

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *