Wpis

CZAS – BEZLITOSNY ZŁODZIEJ ŻYCIA

 

„Czas, im bardziej jest pusty, tym szybciej płynie. Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji.” ~ Carlos Ruiz Zafon, Cień wiatru
 
Miałam okazję nie tak dawno przeczytać powieść, o której było naprawdę głośno – „Niewidzialne życie Addie LaRue„. Nie chcę recenzować tutaj książki, ale przyznać muszę, że dała mi wiele do myślenia i przypomniała mi jak często zapominam o tym co jest istotne i jeśli nie wykorzystam każdej chwili to nikt nie zwróci mi straconego czasu.
 
Ile razu siedząc przed komputerem, aby napisać coś sensownego, patrzyłam na pusty arkusz Worda i mówiłam sobie „nie dzisiaj”, „to nie ten moment”, „zbyt słabo jestem natchniona”. Może to po prostu  zwykły strach, że zrobię coś nie tak, że zachłysnę się życiem zbyt mocno. Czy nie lepiej być ostrożnym i rozważnym?
 
Co by było gdyby?
 
Gdybyśmy mogli tylko sprawdzić jak wyglądałoby nasze życie wybierając różne opcje, podobnie jak Nemo w filmie „Mr. Nobody” , z pewnością wiedzielibyśmy jak postąpić, co powiedzieć, co zrobić. Ale jaki sens miałoby takie życie? Wszystko przećwiczone, sprawdzone i przemyślane, jednak pozbawione adrenaliny, tajemnicy i pewnej dozy stresu, który sprawiają, że gdy udaje nam się osiągnąć cel czujemy radość i dumę. Nawet jeśli po drodze zdarzył się nam upadek, to był on nauką, doświadczeniem, które nas zahartowały.
Być może łatwiej byłoby trzymać się swojej strefy komfortu i czekać, aż złożymy głowę na łożu śmierci, zastanawiając się ostatni raz: co by było gdyby?
 
To nasze życie, nasze wybory, każdy ma prawo do własnych, ale nie możemy mieć pretensji do kogoś, kto zaryzykował i podjął walkę z wewnętrznym strachem, dzięki czemu osiągnął sukces. A my w zaciszu domu czytamy wpis na Facebooku, oglądamy filmik na Youtubie, czy też sprawdzamy wiadomości w sieci i zastanawiamy się : jak i dlaczego komuś się udało, a nam nie?
Z pewnością ta osoba nie siedziała i nie czekała aż cud się wydarzy, ale wzięła się do pracy. Bała się, ale zaryzykowała. Dlatego też nie zabieram ci więcej Twojego cennego czasu. Spraw, aby życie nie minęło ci zbyt szybko.
Działaj!

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *